Dobeles un apkārtnes slimnīca


Tips : Veselības aprūpe
Objekts : Slīmnīca
Vieta : Latvija/Dobele
Projekta sākums : 2019
Projekts pabeigts :

Dobeles apkārtnes slimnīcas pārbūves laikā paredzēts pārbūvēt 1., 2. stāvu – rehabilitācijas nodaļu, 3. stāvu – interna bloku.
Stāvs  (1. kārta)
Pirmajā stāvā pārplānots fizioterapijas zāļu risinājums, tajā ierīkojot jaunas ģērbtuves ar dušām un tualetēm, jaunu vingrošanas zāli un fizioterapeita kabinetu. Pārplānots esošais vējtvera risinājums, to izbūvējot no stikla starpsienu konstrukcijām un pielāgojot riteņkrēslu lietotājiem.
Esošajā kafejnīcas zonā izvietojamas ūdens terapiju telpas: šarko duša, roku un kāju vannas, pērļu vanna, cirkulārā duša, pirts, kā arī ģērbtuves sievietēm, vīriešiem un zīdaiņu pārtīšanas telpa.
Ierīkots skeleta zemūdens atrakcijas baseins, zīdaiņu baseins.
Stāvs (2. kārta)
Otrajā stāvā esošās vannu terapiju telpas pārplānotas par bērnu vingrošanas zālēm, mākslas, dejas un mūzikas, terapiju zālēm, tiek izbūvētas arī ģērbtuvju telpas vīriešiem un sievietēm. Ēkas dienvidu pusē izvietotas elektrodziedniecības un fizioterapijas telpas, masāžas, audioterapijas un ergoterapijas kabineti. Centrālajā daļā ierīkotas inhalāciju, sāls un ozokerīta terapiju telpas, kā arī tualetes un ģērbtuves gan slimnīcas klientiem, gan personālam.
Stāvs (3., 4. kārta)
Esošās palātas pielāgotas spēkā esošajām vides pieejamības prasībām, un durvju platumi palielināti, lai būtu iespējams pa tām iebraukt ar palātas gultām. Šim nolūkam vairākās vietās plānots samazināt gaitenī esošo komunikāciju šahtu izmērus.
Esošās tualetes telpas pārplānotas, lai tajās varētu izvietot personāla ģērbtuves ar dušām, bet esošo palīgtelpu un procedūru telpās veicami renovācijas darbi, saglabājot telpu funkciju.