Olimpiskais centrs Rēzeknē


Tips : Sports
Objekts : Olimpiskais centrs
Vieta : Latvija/Rēzekne
Platība : 10 000 m2
Projekta sākums : 2013
Projekts pabeigts :
Sadarbībā ar rti

Rēzeknes pilsētas pašvaldība pedējos gados ir iecerējusi izbūvēt lielas būves, kas celtu pilsētas prestižu. To skaitā ir gan bērnu brīvā laika pavadīšanas centrs, gan koncertzāle, gan Olimpiskais sporta centrs. SIA “REM PRO” izstrādā šī sporta centra tehnisko projektu. Objekta novietne ir Rēzeknes upes ielejā. Sporta kompleksu paredzēts izbūvēt 3 kārtās.
Pirmās kārtas būvniecība jau ir uzsākta – top futbola laukums ar tribīnēm un tam atbilstošu infrastruktūru. 2. kārtā paredzēta viesnīcas renovācija. Ēkas apjoms jau ir bijis izbūvēts iepriekš. 3. kārtā – Sporta arēna tiek projektēta kopā ar lietuviešu arhitektu firmu “Forma” un arhitektu Sauļusu Mikštas. Ēku komplekss ir iecerēts askētiskā stilā. Katra ēka apvieno 2 apjomus, kuri veidoti kā melnā un baltā kontrasts.
Viesnīcas ēkas melnbalto tonalitāti atsvaidzina krāsaini franču balkonu dekoratīvie ekrāni. Sporta arēnas arhitektonisko dinamiku dod dekoratīva metāla josla. Kompleksa teritorijā paredzēts labiekārtojums askētiski pelēkbaltā tonalitātē, stāvvietas, kā arī volejbola laukumi. Kā interesants akcents – līmēta koka apgaismojuma stabi sarkanbrūnā krāsā.